Prantsuse puiduettevõte omandas OÜ Puidukoda

Enn Kinnasele kuuluv OÜ Selge Talu võõrandas 100% OÜ Puidukoda osaluse Groupe Rose’i kuuluvale Prantsuse ettevõttele Protac Ouest. Tehing ettevõtte tegevuses olulisi muudatusi kaasa ei too ning see jätkub senise tegevjuhi Peeter Matsoni juhtimisel.

“Olen viimased 17 aastat enamuse oma ajast ja energiast pühendanud Puidukoja arendamisele. Tänaseks on sellest saanud tugev, tuntud ja hästitoimiv ettevõte, mille võin rahuliku südamega uuele omanikule edasiseks arendamiseks üle anda. Kahtlemata on Groupe Rose väga hea ja võimekas omanik ning mina saan mõneks ajaks lihtsalt aja maha võtta. Tänan südamest kõiki Puidukoja töötajaid, kliente ja koostööpartnereid, kes on kaasa aidanud Puidukoja edukale arengule” ütles Puidukoja asutaja ja endine omanik Enn Kinnas.

Groupe Rose’i omaniku Michel Rose sõnul on Puidukoda hästi toimiv ja kiirelt arenev höövlitööstus, mis on viimastel aastatel muutunud väga tugevaks tegijaks eksportturgudel nii Euroopas kui Aasias. “Lisaks eksportturgudele annab Puidukoja omandamine meile senisest paremad ja paindlikumad võimalused kvaliteetse saematerjali hankimisel, olles lähedal Venemaalt ja Baltikumist pärit toorainele. Kavatseme Puidukoja tegevust veelgi kasvatada ja ettevõttesse täiendavalt investeerida, palgata juurde töötajaid ning laiendada toodangu sortimenti eelkõige kõrgema lisandväärtusega järeltöödeldud toodete osas” ütles Rose.

Puidukoda on Lõuna-Eestis asuv 1997. a. asutatud höövlitööstus, mille põhitegevuseks on kõrgema lisandväärtusega okaspuu höövelmaterjali tootmine ning turustamine. Ettevõte toodangust ca 70% eksporditakse enam kui 20 riiki üle maailma. Puidukoja käive on ca 17 miljonit eurot ning ettevõte on tööandjaks ca 70-le töötajale. Puidukoda omab tütarettevõtteid Poolas ja Tšehhis.

Protac Ouest on Groupe Rose’ile kuuluv ettevõte, mille põhitegevuseks on höövelmaterjali tootmine ja turustamine Prantsusmaal. Groupe Rose on 1949. a. asutatud puidugrupp, mis asub Loode-Prantsusmaal, Lamballes ja mis lisaks höövelmaterjali tootmisele tegeleb sealautade ehitamisega. Groupe Rose’i konsolideeritud käive on ca 40 miljonit eurot ja ettevõte on tööandjaks ca 160-le töötajale.

Tehingu korraldasid finantsnõustaja Nordic CF Advisory ja advokaadibüroo Sorainen, ostjat nõustas EY.

Nordic CF Advisory on sõltumatu finantsnõustaja, mis on keskendunud arenevate ettevõtete nõustamisele ettevõtete väärtuse hindamisel, kapitali kaasamisel ning ülevõtmis- ja ühinemistehingutes.