M&A 

2017

Citypark on oma 6500 parkimiskohaga üks Eesti suurimaid parkimisoperaatoreid.

NCFA nõustas Citypark Eesti osanikke ettevõtte müümisel Uniparkile.

Unipark on Leedu Modus Groupi kuuluva UAB Stova kaubamärk, mille all pakutakse parkimisteenuseid. Lisaks on kontsern tegev taastuvenergia, autode müügi ja kinnisvarasektoris. Modus Groupi käive on ca 270 miljonit eurot ning see annab tööd ca 700 inimesele.

estonia lithuania
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Parklate tegevus

2016

Hagar on ca 90 töötajaga pagari- ja kondiitritööstus, mille peamiselt Hagari kaubamärgi all turustatavad tooted on esindatud kõigis suuremates jaekettides üle Eesti. Ingman Group on pereäri, mis 2011 müüs oma jäätisetootmise äri “Ingman” Unileverile, alates millest on tegeletud investeerimisega Eestis ja Skandinaavias.

NCFA nõustas Ingman Groupi Hagari varade/osaluse müügil Eesti Leivatööstusele.

Eesti Leivatööstus on Tartus paiknev traditsiooniliste pagari- ja kondiitritoodete valmistaja.

estonia finland
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Leiva- ja saiatootmine

Ha Serv on üks Euroopa juhtivaid saunamaterjali, valmissaunade ja termopuidu tootmis- ja müügiettevõtteid. Ettevõtte käive on üle 20 miljoni euro, millest suur enamus eksporditakse.

NCFA nõustas Ha Serv enamusomanikku kogu laiaulatusliku müügiprotsessi vältel ning Ha Servi enamusosaluse müügil Livonia Partners’ile.

Livonia Partners on 2015 loodud ja Baltikumis tegutsev erakapitalifond, mille fondimaht on ca 80 miljonit eurot ning millele Ha Servi enamusosaluse omandamine oli esimeseks investeeringuks.

estonia latvia lithuania
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Saunade, saunamaterjali ja termopuidu tootmine

2015

Sterotek RVM tegeles Tomra taaratagastuslahenduste müügi ja rendiga Eestis.

NCFA nõustas Sterotek RVM ainuosanikku müügi ja swaptehingu teostamisel, mille tulemusel lõid Tomra Europe ja Sterotek RVM ühisettevõte kogu Baltikumi teenindamiseks.

Tomra on maailma juhtiv taaratagastuslahenduste pakkuja ja registreeritud Oslo börsil. Ettevõtte käive on üle 6 miljardi euro ja see annab tööd rohkem kui 3500 inimesele.

estonia norway
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Taaratagastusautomaatide rent ja müük

2014

Lasita Maja on ca 30 miljoni eurose aastakäibega üks Eesti juhtivaid aiamajade tootjaid.

NCFA nõustas Lasita Maja omanikku kaheastmelises ettevõtte müügiprotsessis, millega Outdoor Life Group omandas lõpuks kokku 90% Lasita Maja osalusest.

Outdoor Life Group peakontor asub Hollandis ja tegemist on ühe Euroopa juhtiva puidust aiatoodete tootmise ja müügiga tegeleva grupiga mille aastakäive on ca 170 miljonit eurot.

estonia netherlands
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Aiamajade tootmine

HeTi Pere toodab seadmeid ja täpistöödeldud detaile, mis pea täielikult eksporditakse kaevandus- ja paberitööstustele üle maailma (nt Metso, Andritz, Sulzer jt).

NCFA nõustas HeTi Pere omanikke kogu müügitehinguprotsessi kestel ning 100% osaluse müügil Technobalt Group-ile.

Technobalt Group on konveiersüsteeme ja materjalikäitlusseadmeid valmistav ettevõte, mis on peamiselt keskendunud kaevanduse ja karjääride, jäätmekäitluse ning erinevate laadimisseadmete valmistamisele. Technobalt käive on ca 20 miljonit eurot.

estonia latvia lithuania
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Masinaehitus- ja metallitööstus

2013

Puidukoda on Viljandimaal asuv höövlitööstus, mille põhitegevuseks on kõrgema lisandväärtusega okaspuu höövelmaterjali tootmine ning turustamine. Ettevõte toodangust ca 70% eksporditakse enam kui 20 riiki üle maailma. Puidukoda käive on ca 25 miljonit eurot ning ettevõte on tööandjaks ca 100 töötajale.

NCFA nõustas Puidukoda enamusosanikku kogu laiaulatusliku müügiprotsessi kestel ning Puidukoda enamusosaluse müügil Prantsuse ettevõttele Protac.

Protac on Prantsuse Groupe Rose gruppi kuuluv ettevõte, mis tegeleb höövelmaterjali tootmise ja turustamisega Prantsusmaal. Lisaks tegeleb Groupe Rose Prantsusmaal puidust fermide tootmise ja lautade ehitamisega. Groupe Rose kogukäive on ca 75 miljonit eurot ja see annab tööd ca 250 inimesele.

estonia france
NCFA roll: Müüja nõustamine
Tegevusala: Höövelmaterjali tootmine

TextMagic on 2001 asutatud ettevõtte, mis asub Cambridge’s, UK’s ning mis tegeleb SMS turundusega. TextMagic-ul on üle 100,000 kliendi ning aastas saadetakse nende kaudu üle 40 miljoni tekstisõnumi.

NCFA nõustas TextMagic juhtkonda MBO tehingus.

united kingdom estonia
NCFA roll: Ostja nõustamine
Tegevusala: SMS teenuste osutamine


Nordic CF Advisory OÜ

Lõõtsa 6 (Ülemiste City), 11415 Tallinn


Tel. (372) 618 1750

info@nordicadvisory.com