Technobalt omandas OÜ HeTi Pere

Konveiersüsteeme ja materjalikäitluse tehnoloogiat valmistav ettevõte Technobalt omandas 100% osaluse metalliettevõttes HeTi Pere OÜ.

„HeTi Pere sai loodud pereettevõttena ning mina ja mu pere oleme selle arengusse oma aega ja energiat pühendanud viimased 20 aastat. Pereäri korraldamisel on omad eelised ja praeguseks on HeTist saanud stabiilne ning hästitoimiv ettevõte. Samas peaks iga ettevõtja tegema valikuid mitte ainult enda huvidest lähtuvalt, vaid ka tunnetama, mis on parem äri jaoks. Technobalt on Eesti üks edukamaid masina- ja metallitööstusettevõtteid, kuhu kuulumine avab HeTi Perele täiendavaid uusi võimalusi ja arenguid. Mul on hea meel, et meil on Technobalti juhi Tarmo Männasaluga tulevikku vaadates sarnased arusaamad ja seetõttu võime HeTi Pere rahuliku südamega uuele omanikule üle anda”, ütles HeTi Pere asutaja ja üks endistest omanikest Tiit Järvekülg.

Technobalti juhatuse esimees Tarmo Männasalu lisas, et HeTi Pere on heas seisus metalliettevõte, mille integreerimine Technobalti koosseisu peaks olema mõistlikult teostatav ja andma kiireid positiivseid tulemusi. „HeTi Pere omandamine annab meile senisest paremad ja paindlikumad võimalused Technobalti klientide poolt püstitatud ülesannete lahendamiseks ja tugevdab meie konkurentsipositsiooni tervikuna, tänu kokkusobivale tehnoloogiale ja osaliselt kattuvatele klientidele”, ütles Männasalu.

Tehingut ettevalmistanud HeTi Pere finantsnõustaja Nordic CF Advisory partneri Margo Peetsalu sõnul oli eesmärgiks leida tugeva taustaga strateegiline investor. „Ettevalmistused müügiks kestsid pikalt ning läbirääkimisi peeti ka Soome metalliettevõtetega. Samas usun, et HeTi Pere jaoks oli tegemist parima valikuga, sest koos Technobaltiga on neil tehingujärgselt head eeldused äritegevuse laiendamiseks”, märkis Peetsalu.

Lääne-Virumaal Kadrinas tegutsev HeTi Pere on üks piirkonna suurimaid tööandjaid ja seal töötab üle 60 inimese. Ettevõte toodab seadmeid ja täpistöödeldud detaile, mis pea täielikult eksporditakse kaevandus- ja paberitööstustele üle maailma.

Technobalt Grupp on Eesti kapitalil põhinev konveiersüsteeme ja materjalikäitlusseadmeid valmistav ettevõte, mis on peamiselt keskendunud kaevanduse ja karjääride, jäätmekäitluse ning erinevate laadimisseadmete valmistamisele. Technobaltis töötab üle 100 inimese ning müügi- ja teenindusvõrk katab kõiki olulisemaid regioone Baltikumis.

Tehingu korraldasid finantsnõustaja Nordic CF Advisory ja advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets, ostjat nõustas advokaadibüroo Lextal.

Nordic CF Advisory on sõltumatu finantsnõustaja, mis on keskendunud arenevate ettevõtete nõustamisele ettevõtete väärtuse hindamisel, kapitali kaasamisel ning ülevõtmis- ja ühinemistehingutes.